Podlahy na terasu, ktoré ušetria starosti a vydržia veky | landart.sk

Podlahy na terasu, ktoré ušetria starosti a vydržia veky

Drevena terasa Landart

Vybrať si na údržbu nenáročnú podlahu na terasu, ktorá by k tomu všetkému aj dobre vyzerala, chce určité skúsenosti. Drevo, na rozdiel od materiálu akým je napríklad keramická dlažba, sa neprehrieva a vytvára optimálne podmienky pre tých bosonohých, ktorí si radi doprajú pohodlie a voľnosť vo svojej záhrade. Drevená terasa pôsobí prirodzene a použitím vhodného dreva sa zvyšuje jej životnosť. Počuli ste už o dreve ako je Garapa alebo Cumaru?

Drevená podlaha na terasu

Ak plánujete terasu vo vašej záhrade, pozrite si, načo je dobré myslieť pred osadením terasy a ako vybrať vhodný priestor, ktorý bude vyhradený pre terasu.

Terasa bez betónovania

Predstavíme vám druhy dreva, ktoré sa stali priekopníkmi v dlhej životnosti. Výhodou drevenej terasy je, že sa zaobídete bez betónovania základov. Vopred pripravená konštrukcia sa ukladá na štrkové lôžko.

Tvar terasy je do určitej miery prispôsobiteľný, čo znamená, že môže nadobúdať tvar, či už geometrický - ako je kruh a štvorec - alebo organický, pridaním vlnovky a rôznych zakrivení. Tím Landart vám ponúka široké služby drevených prvkov do záhrady, od realizácie terás až po konštrukcie vyvýšených záhonov.

Podlaha zo sibírskeho smrekovca

 • Tvrdosť na úrovni dubu.
 • Vďaka vysokému obsahu živice je sibírsky smrekovec odolný voči hnilobe a plesniam – pre porovnanie s dubom, jaseňom alebo borovicou je dvojnásobne rezistentný.
 • Drevo žlto-bielej až hnedej farby s výraznejšou kresbou.
 • Má menšiu tvrdosť, akou disponujú exotické dreviny, preto odporúčame tento druh dreva používať na terasy a plochy, ktoré budú vystavené menšiemu zaťaženiu.
 • Bez ošetrenia olejom vydrží drevo 10 – 15 rokov. Ak však terasu ošetríme olejom, je potrebné tento úkon opakovať aspoň jedenkrát do roka.

Drevená podlaha Landart

Podlaha na terasu z exotickej Garapy

 • Garapa je skutočne tvrdé drevo s hladkou textúrou a svetlým vzhľadom,žlto hnedej a zlato hnedej farby s prevažne priamym vláknením, miestami točitým, do seba zapadajúcim.
 • Je cenovo drahšia ako sibírsky smrekovec, avšak kvalitou a tvrdosťou je lepšou voľbou, keďže má prirodzenú odolnosť voči poveternostným vplyvom.
 • Toto drevo je prirodzene odolné voči hnilobe, rozkladu a drevokazným škodcom.
 • Bez ošetrenia vydrží cca 15 rokov. Pri pravidelnej údržbe vydrží v exteriéri v dobrej kvalite 25 rokov a viac.

terasa spojená so svahom

Terasová podlaha z dreva Cumaru

 • Cumaru patrí medzi tvrdé exotické drevo, pôvodom z Brazílie, s hnedým sfarbením.
 • Predáva sa predom sušené, čo podporuje jeho stabilitu a životnosť.
 • vyššiu hustotu a nevsakuje vodu, preto je najvhodnejšie toto drevo navrhovať k bazénom alebo vonkajším sprchám, kde máme istotu, že nám materiál nenasiakne vodu a tým sa nebude krútiť.
 • Životnosť tohto materiálu je 20 – 25 rokov bez ošetrovania.

Náš tip

Drevenú terasu pravidelne, raz ročne, natrite olejom. Drevo si tak zachová svoju farbu, zvýrazní sa kresba a predĺži sa jeho životnosť.

Zlaďte prvky vo vašej záhrade

Na výber máte samozrejme aj dlažbu, betón alebo kameň. To, do čoho budete investovať vaše financie, prispôsobte a dolaďte celkovému návrhu záhrady. Docielite tak zladenie priestoru, ktorý bude vaším priestorom pre odpočinok a relax. 

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info