Drevené terasy a fasády | landart.sk

Drevené terasy a fasády

Terasa je miesto prepojenia exteriéru a interiéru, je to miesto aktívneho ale aj pasívneho relaxu, preto je dôležité aby bola navrhnutá a zrealizovaná v harmónii spolu s Vašou záhradou a architektúrou domu. Montujeme terasy zo sibírskeho smrekovca, garapy, cumaru brazil a ipe.
Ďalej ponúkame montáž fasádneho obkladu z cédru.

Materiály


SIBÍRSKY SMREKOVEC

 Tvrdosť na úrovni dubu. Vďaka odolnosti voči biologickému ničeniu nevyžaduje chemické napúšťanie a ostáva ekologicky čistou. Menšia tvrdosť ako u exotických drevín ju predurčuje na menej namáhané terasy – menšia odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Terasu zo sibírskeho smrekovca odporúčame primárne zákazníkom na domáce využitie t.j. záhradné terasy, je menej vhodná na využitie pre reštauračné účely. Vďaka vysokému obsahu živice je sibírsky smrekovec odolný voči hnilobám a plesniam – pre porovnanie s dubom, jaseňom alebo borovicou je dvojnásobne rezistentný.


GARAPA 

Prirodzene odolná voči hnilobe, rozkladu a drevokazným škodcom napádajúcim suché drevo, vďaka čomu je to ideálny materiál na terasy, ploty a fasády. Vysoká odolnosť voči hlavným príčinám znehodnotenia garapy je prirodzená charakteristika tejto dreviny, aj bez použitia konzervačných látok. Ďalšiu výhodu – odolnosť voči škrabancom zvlášť oceňujú majitelia psov. Drevo Garapa (lat. názov (Apuleia leiopcarpa) je žltohnedej a zlatohnedej farby s prevažne priamym vláknením, miestami točitým do seba zapadajúcim. Má stredne dlhú životnosť, pri pravidelnej údržbe vydrží v exteriéri v dobrej kvalite 25 rokov a viac.


IPE

Bezpochyby najobľúbenejšie exotické drevo. Pokiaľ chcete terasu, ktorá Vás prežije, voľte jednoznačne ipe. Táto drevina sa totižto radí do prvej triedy životnosti, čo znamená, že vystavená poveternostným podmienkam vydrží minimálne 25 rokov. Drevo Ipe je veľmi pevné a tvrdé. Vďaka vysokej tvrdosti sa terasové dosky len tak ľahko nezničia, preto sa nemusíte obávať, ak Vám na terasu padne ostrý predmet. Kvalitu dreva tiež určuje hustota – a za tú sa Ipe veru s objemovou hmotnosťou až 1050 kg / m3 hanbiť nemusí.


CUMARU 

Veľmi vzhľadovo príbuzné ipe. Pri cumaru je lepšie stabilitu terasy poistiť priamym spojom. Cumaru terasa je svetlejšia s odtieňmi hnedej, hnedožltej až červenohnedej farby. Pri výbere cumaru treba počítať s tým, že farebné rozdiely jednotlivých dosiek sú výraznejšie ako pri ipe. Rezivo je často pruhované, čím pripomína teak a preto sa cumaru často nazýva aj Brazílsky teak.

Kontakt: Peter Blažej (+421/901 722 454)

blazej@landart.sk

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info