Čo musíte vedieť o zelenej streche? | Landart | landart.sk

Čo musíte vedieť o zelenej streche?


Pred začatím plánovania je doležité odpovedať na nasledujúce otázky, aby ste zistili, ktorá z možností vegetačných systémov bude pre vás najvhodnejšia

1. Typ strechy z hľadiska zelene : extenzívna / intenzívna

2. Typ strechy z hľadiska sklonu: rovná do 15 stupňov alebo šikmá od 15 stupňov a viacej

3. Typ izolácie použitý na streche:  fólia alebo asfaltové pásy

4. Kotvenie strešnej fólie (áno/nie)

5. Na akom podlaží sa strecha nachádza

6. Prístup k montáži, v prípade použitia autožeriavu

8. Maximálne možné zaťaženie nosnej konštrukcie prepočítané na m2 bez počítania snežného zaťaženia

7. Nákres strechy s rozmermi vrátane naznačených odtokových vpustí a chrličov, atiky a odkvapových žľabov.

9. Pri extenzívnej - aký typ vegetácie požadujete: a) založenie rezkami - najlacnejšia možnosť b) založenie výsadbou c) založenie mačinou (rozchodníkový koberec) najdrahší spôsob

10. Pri intenzívnej - aký typ vegetácie požadujete (vrátane závlahy alebo bez): a) trávnik b) výsadba c) mix. 

11. Nutnosť protipádovej ochrany na streche (ak je plocha strechy vačšia ako 150 m2, je exponovaná a nemá dostatočne vysokú zábranu - nutná)


Ak plánujete založiť si strechu svojpomocne, odporúčame dohodnúť aspoň konzultáciu, môžete sa tak vyhnúť chybám pri samotnej realizácii. 


Zloženie zelenej strechy

Čísla pri strešných systémoch Landart 150, 350, 750 a 1200 symbolizujú maximálnu zátaž zelenej strechy na 1 m2 v kilogramoch. 

extenzívna vegetačná strecha, kde strešná hydroizolácia nemá ochranu proti prerastaniu koreňov - Landart 150


polointenzívna vegetačná strecha, kde strešná hydroizolácia nemá ochranu proti prerastaniu koreňov - Landart 350 


intenzívna zelená strecha, kde strešná hydroizolácia nemá ochranu proti prerastaniu koreňov - Landart 750Landart 1200


Bezpečnostné prvky - protipádová ochrana

Práce vo výškach vyžadujú istenie proti pádu. Strechy, ktoré majú väčšiu plochu ako 150 m2, sú verejné a nemajú zábradlie, musia byť vybavené protipádovým systémom pri okraji strechy. 

Výhody našich bezpečnostných prvkov: 

  • Mrazuodolnosť
  • Žiadne tepelné mosty - vďaka špeciánemu dizajnu nedochádza k prechodu tepla a zabraňujú vzniku plesní
  • Jednoduchá inštalácia - nie je nutné kotvenie
  • Nevyžaduje žiadne mechanické pripevnenie ku streche a nepoškodí sa tak žiadna z izolačných vrstiev
  • Odolné voči kyslému alebo zasolenému prostrediu  

Kotviaci systém - Single

Bezpečnostný-prvok-zelená-strecha   

 Trvalé kotviace zariadenie pripevnené strešnými vrstvami ako zadržiavací systém proti pádu (nainštalovaný bez preniknutia vodnej izolácie), pre dvoch používateľov súčasne, ako zádržný systém pre jedného používateľa a ako systém zadržania pádu pre druhého používateľa, podľa noriem EN 795 : 2012 trieda A a certifikované CEN / TS 16415: 2013, pre ploché strechy so sklonom do 5 °. Všetko príslušenstvo z nehrdzavejúcej ocele je odolné voči kyslému prostrediu a slanému vzduchu v pobrežných oblastiach, s doskou DS s laminovanou záťažovou rohožou v signálnej zelenej farbe a podporným kužeľom vystuženým sklenenými vláknami, s vyznačovacími čiarami pre min. výšku štrku. Dodávaný ako plne funkčný systém pripravený na okamžitú odbornú inštaláciu podľa pokynov výrobcu, podľa technických stavebných predpisov a podľa schváleného plánu realizácie, zostavená podľa pokynov výrobcu so štrkovým materiálom v suchom prostredí s rozložením 80 kg / m2 po celej záťažovej ploche.

Kotviaci systém Multi

                                                                                                                 

Trvalé kotviace zariadenie pripevnené strešnými vrstvami ako zachytenie pádu a zadržiavací systém proti pádu nainštalované bez preniknutia hydroizolačnej membrány, s kotviacim drôtom z nehrdzavejúcej ocele (8 mm) rovnobežným s okrajom strechy, pre používateľov 1 + 1 súčasne vo všetkých ostatných oblastiach, ako zábrana pádu pre jedného používateľa a ako systém zachytenia pádu pre druhého používateľa, podľa noriem EN 795: 2012 trieda C a certifikovaných CEN / TS 16415: 2013, pre ploché strechy so sklonom do 5 °, vč. všetko príslušenstvo z nehrdzavejúcej ocele je odolné voči kyslému prostrediu a slanému vzduchu v pobrežných oblastiach, s tlmiacou doskou DS s laminovanou záťažovou podložkou v signálnej zelenej farbe a podporným kužeľom vystuženým sklenenými vláknami, s vyznačovacími čiarami pre min. výšku štrku. Dodávaná ako plne funkčný systém pripravený na okamžitú odbornú inštaláciu podľa pokynov výrobcu, podľa technických stavebných predpisov a podľa schváleného plánu realizácie, zostavená podľa pokynov výrobcu so štrkovým materiálom v suchom prostredí s rozložením 80 kg / m2 po celej záťažovej ploche.


Kotvici systém Glide


Systém na ochranu proti pádu bez použitia rúk, pre jednu alebo pre dve osoby, norma EN795: 2012 (platná od 31.01.2013) a CEN / TS 16415: 2012, trieda C, ako zadržiavací systém alebo zadržiavací systém proti pádu, inštalované bez prieniku cez vodnú membránu, s tlmiacou doskou, s integrovaným kotviacim stĺpikom z nehrdzavejúcej ocele absorbujúcim energiu, ktorý je odolný proti kyslým dažďom v priemyselných oblastiach a proti slanému vzduchu v pobrežných oblastiach, so skleneným vláknom laminovaným kužeľom a laminovaným predradníkom rohož, v signálne zelenej farbe, s linkami na značenie výšky pre pomocné meranie štrkového materiálu za sucha pri hmotnosti 80 kg / m2 rozloženej po povrchu štrkovej podložky, dodávaná ako plne funkčný systém pripravený na okamžitú odbornú inštaláciu podľa schválenej realizácie plánovať a rozvrhnúť podľa pokynov poskytnutých výrobcom.

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info