Nissorun 10 WP 10g - Postrekový kontaktný selektívny akaricíd vo forme dispergovateľného prášku, určený na reguláciu výskytu roztočcov

Nissorun 10 WP 10g - Postrekový kontaktný selektívny akaricíd vo forme dispergovateľného prášku, určený na reguláciu výskytu roztočcov
Nissorun 10WP
Nie je skladom

Doručenie bez obáv

Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.

Viac informácií
Prepravná váha:
0,001 kg

Doručenie bez obáv

Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.

Viac informácií

Popis produktu

Postrekový kontaktný selektívny akaricíd vo forme dispergovateľného prášku, určený na reguláciu výskytu roztočcov v jabloniach, hruškách, viniči,
chmeli, okrasných rastlinách, jahodách, plodovej zelenine (rajčiak, baklažán, paprika, melón, vodný melón, tekvica, uhorka a cuketa), bobuľovom a drobnom ovocí.

Účinná látka:
hexythiazoc 100g/kg (10% hm) Spôsob účinku: kontaktný

Pôsobenie prípravkuNissorun 10 WP je kontaktný akaricíd, ktorý sa vyznačuje dlhodobým špecifickým účinkom na vajíčka, larvy a nymfy roztočcov.
Na dospelých jedincov pôsobí nepriamo, neničí ich, ale sterilizuje. Zasiahnuté roztočce kladú sterilné vajíčka, z ktorých sa už neliahne ďalšia generácia.
Prípravok sa vyznačuje silným translaminačným účinkom, tzn. preniká veľmi rýchlo listami a ničí uvedené vývojové štádia škodcov na horných i spodných stranách.
Prípravok má dlhodobý účinok v poraste 50–70 dní, kedy je schopný udržať výskyt roztočcov pod ekonomickým prahom škodlivosti.
Prípravok neničí dravé roztoče Phytoseidae, je preto veľmi vhodný k použitiu v systéme integrovanej ochrany rastlín.

POKYNY PRE APLIKÁCIU Jabloň, hruška: Termín ošetrenia od rastovej fázy napučiavania pupeňov v súkvetí do fázy začiatku zretia plodov (BBCH 51-81).
Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev roztočca. Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom
Typhlodromus pyri – populácie Chelčice.
Vinič:Termín ošetrenia od rastovej fázy vyvinutých 5 listov do fázy, kedy bobule dosahujú veľkosť hrášku (BBCH 15-75).
Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev zo zimných vajíčok. Max počet ošetrení: 2x, interval medzi ošetreniami 30 dní. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom Typhlodromus pyri – populácia Mikulov.
Okrasné rastliny: Prípravok aplikujte max. 1x v priebehu vegetácie od objavenia sa 4 listov alebo praslena (BBCH 14-89).
Chmeľ: Prvé ošetrenie chmeľu vykonajte pri prvom výskyte roztočca na spodných chmeľových listoch
(od konca mája do polovice júna), z dôvodu dlhodobého reziduálneho pôsobenia však najneskôr do začiatku kvitnutia chmeľu (BBCH 01-59).
Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
Jahody : Aplikujte v rastovej fáze 4. vyvinutého listu až do fázy začiatku dormancie (BBCH 14-97). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
Ríbezľa, egreš, malina, černica Ošetrujte po zbere.
Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
Rajčiak, paprika, baklažán: Prípravok aplikujte v dávkach uvedených pre jednotlivé plodiny.
Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89).
Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
Melón, vodný melón, tekvicaTermín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89).
Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
Uhorka, cuketaPrípravok je možné aplikovať kedykoľvek počas vegetácie až do plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu : 1x.
Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku

Máte otázky ohľadom nákupu?

Ing. Petra Bialešová

Poradca pri nákupe

Po - Pia: 8:00 - 16:00

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk