Univerzitný park | landart.sk

UNI PARK Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka

Cieľom bolo vytvoriť priestor, kde by mohli študenti tráviť voľný čas medzi výučbou v škole, či už debatovaním, spoločným učením, desiatou alebo oddychom.

Východiskovým prvkom boli nevzhľadné ventilačné otvory CO krytov, ktoré trčali do priestoru a bolo nutné ich tam ponechať. Tento výrazný prvok sme pretvorili vo výhodu návrhom sedenia, ktoré obkolesuje oba otvory, pričom funkcia ventilácie vzduchu je stále zachovaná. Ďalším dominujúcim prvkom je drevená terasa, ktorá bude slúžiť nielen na občerstvenie, ale aj na výučbu vonku, či na relax v Tuli vakoch. Okrem sedenia z dreva sú v priestore navrhnuté aj samostatne stojace lavičky a stolíky na používanie notebooku. Nechýba ani pítko na vodu. Do diela sme zakomponovali aj moderné smart technológie ako ovládanie svetla, či závlahy cez mobil, či pripojenia si telefónu a notebooku do siete wifi alebo nabíjanie zariadení. Priestor je oblými líniami rozdelený na plochy trávnika, mlatových chodníkov a záhonov. Záhony pozostávajú predovšetkým z polotieňomilných okrasných tráv, plazivých trvaliek, okrasného kra a stromovv štandardnom a viackmennom tvare.

Nepochybný znak, že sa projekt podaril, je vidieť na obsadenosti parku, ktorý si okamžite obľúbili nielen študenti, ale aj profesori univerzity. A my veríme, že im bude prinášať len pozitívne spomienky za študentskými časmi.

video realizácie

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info