Argyranthemum frutescens | Margarétka - biela | landart.sk

Argyranthemum frutescens

Margarétka - biela
Margarétka - biela
Nie je skladom
Doručenie bez obáv Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.
Prepravná váha:
0,65 kg
Doručenie bez obáv Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.

Popis produktu

Margaréta biela je trváca rastlina dorastajúca do výšky 20 – 80 cm. Voľne v prírode sa vyskytuje od nížin až po horské oblasti. Nájdeme ju takmer v celej Európe.
Staršia literatúra uvádza margarétu bielu pod názvom králik biely. Latinský názov tohto druhu je Leucanthemum vulgare, celá rastlina je pomerne premenlivá a v rámci jedného druhu je niekoľko poddruhov. V záhradách sa často pestujú nižšie odrody (Leucanthemum paludosum) so slovenským názvom Margaréta balkónová.
Margaréta je trvalka a obdobie vegetačného pokoja, čiže zimu, prežíva vďaka valcovitým, trochu uzlinatým a šikmo položeným podzemkom. Z nich na jar vyrastajú priame stonky, na konci ktorých sa tvoria kvety. Sú tvorené bielymi korunnými lupienkami obklopujúcimi žltú kvetnú hlavičku. Tmavozelené listy lopatkovitého tvaru rastú v prízemnej ružici a majú zúbkatý okraj. Listy rastúce na stonke sú kopijovité a rastú striedavo. Čím vyššie rastú listy na stonke, tým sú menšie.
Šľachtením vznikli desiatky odrôd, ktoré sa líšia výškou, tvarom listov a kvetov. Kvety môžu byť jednoduché, poloplné aj plné, ale i strapaté či ihlicovité a majú rôznu veľkosť a farbu.

Potrebujete poradit?

Juraj Valovič

Poradca pri výbere

Po - Pia: 8:00 - 16:00

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info