Georgína hybridná | Georgína hybridná | landart.sk

Georgína hybridná

Georgína hybridná
-50 %
Georgína hybridná
Nie je skladom

Doručenie bez obáv

Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.

Viac informácií
Prepravná váha:
0,75 kg

Doručenie bez obáv

Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.

Viac informácií

Popis produktu

Georgíny nádherne upútavajú pozornosť v záhrade a nevyžadujú pritom veľa starostlivosti. Tieto okrasné rastliny možno vysádzať od začiatku mája, samozrejme v závislosti na počasí.
Kvitnú od leta do jesene. Rastliny nepotrebujú veľa - okrem dobrého stanovišťa, ktoré by malo byť chránené pred vetrom, slnečné a nie premokrené. Hľuzy sa sadia do pôdy od začiatku mája, kedy sa očakáva, že už nebude hroziť námraza. Ak ste našli ideálne miesto, vykopte jamku asi 10 cm. Do jamky dajte hŕstku rohoviny ako hnojivo a vložte do nej hľuzu georgíny. 
Georgíny nevyžadujú príliš veľké zavlažovanie. Avšak, pravidelne strihajte odkvitnuté kvety i so stonkou. Týmto spôsobom podporíte vývoj nových kvetov.
Na jeseň, pred príchodom prvých mrazov, ostrihajte dahlie na výšku 10-15cm nad zemou. Potom ich vykopte zo zeme a nechajte zaschnúť. Po zaschnutí skladujte hľuzy v chladnej a tmavej miestnosti. Ak máte hľúz viac, neskladajte ich na seba, ale vedľa seba. 
V budúcom roku, po posledných jarných mrazoch, môžete presadiť hľuzy georgín do záhrady, ako je už popísané vyššie. Alebo ich môžete tiež zasadiť do kvetináča. Nádoba by nemala byť príliš malá. Dbajte na to, aby neboli georgíny nasiaknuté vodou alebo preliate. Preliatiu môžete zabrániť tým, že na dne kvetináča vytvoríte drenážnu vrstvu, ktorá by mala byť vysoká 3-4 cm a mala by byť vytvorená za použitia napučanej sušené hliny, črepov alebo kamienkov.

Máte otázky ohľadom nákupu?

Ing. Petra Bialešová

Poradca pri nákupe

Po - Pia: 8:00 - 16:00

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info