Tuja západná ´Smaragd´

Thuja occidentalis ´ Smaragd ´ LV24 140-150 cm Špirála
Doručenie bez obáv Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.
Thuja occidentalis ´ Smaragd ´ LV24 140-150 cm Špirála
Nie je skladom
117,00 € s DPH
Doručenie bez obáv Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny, ktorá bude poctivo zabalená.
Prepravná váha:
26,5 kg

Popis produktu

Tuja západná ´Smaragd´ patrí medzi obľúbený typ tuje pre jej tvar, farbu a odolnosť. Rastie pomalšie až stredne rýchlo do hustého stĺpovitého tvaru dokonale zaplneného vetvičkami so šupinatými ihlicami smaragdovo zelenej farby. Táto farba na zimu iba ľahko bledne, pokiaľ je vystavená plnému slnku, ale nie je hnedá alebo ryšavá ako u ostatných foriem. Väčšinou zostáva zelená.
Smaragd je jeden z najobľúbenejších ihličnanov pre živé ploty, pretože vďaka svojmu subtílnemu rastu sa strihá len zhora a to až za mnoho rokov, ak prerastie vami zvolenú výšku. Boky sú veľmi kompaktné, takže rez nevyžadujú, ak nechcete mať presne strihanú stenu. Rez je možný kedykoľvek od jari, do konca leta, ale nerežte do staršieho dreva – tuje to všeobecne zle tolerujú. Plne mrazuvzdorná v našich podmienkach. Zimné mrazy dospelá tuja dobre znáša, avšak, tuje všeobecne trpia popálením mrazom na jar. Preto musia byť chránené, najmä mladé rastliny. Na jar sa odstránia poškodené suché výhonky a vykoná sa sanitárne prerezanie.
Obľubuje slnečné miesta, aj polotieň, v tieni bude náchylnejšia na choroby. Z pôd jej najlepšie vyhovujú humózne, úrodné, priepustné pôdy. Úroveň kyslosti pôdy pre tuje je žiaduca v rozmedzí pH 5,0 až 6. Po výsadbe by mal byť tuja pravidelne zavlažovaná, približne 1 krát za týždeň jedným vedrom vody. Ak bola výsadba vykonaná v suchom období, môže sa frekvencia zavlažovania zvýšiť. Tuja je strom, ktorý odparuje veľa vlhkosti, takže jej vyhovuje pravidelné zalievanie. Ideálne hnojivo na tuje je špeciálne hnojivo pre tuje a cyprušteky, ktoré im zabezpečí celoročnú potrebu živín. Hnojte dvakrát ročne - v marci a v júli, období, intenzívneho rastu. V živom plote o výške 1,2 - 3 m. sa sadí v rozostupe 60 cm.

Dodanie:
Kvetináč: 24 L
Výška rastliny: 140-150 cm
Tvar: špirála - pre uchovanie tvaru je potrebná údržba

Potrebujete poradit?

Richard Bohuš

Poradca pri výbere

Po - Pia: 8:00 - 16:00

landart s. r. o., Zlatovská 2193/33, Trenčín 911 05, 0910522454, eshop@landart.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info